Tetobazis.hu - tetőkről érthetően

Beázik a tetőm. Ráérek vele foglalkozni?

2024. március 03. - Tetobazis.hu

Kezdjük az elején:

Ahogy a fogainkkal is éves-fél éves kontrollra járunk, úgy a tetőnk is legalább évente egyszer egy átvizsgálást megérdemel. Egy ilyen alkalommal illik kitisztítani a csatornát, felfrissíteni a szilikon tömítéseket, átvizsgálni a felületet törött/sérült cserepek után kutatva és különös figyelmet kell fordítani a kritikus csomópontokra (hajlat, lapos hajlásszögű felületek,stb.). Ezzel jó eséllyel elérhetjük, hogy a tető ne ázzon be és elkerüljük a nagyobb és költségesebb javításokat.

Amikor azzal keres meg a kedves Ajánlatkérő, hogy a csapadék már a lakótérbe jut, a baj már nem kicsi. Hiszen a nedvességnek ahhoz, hogy  a lakótérbe jusson, át kell rágnia magát a

  •  cserépfedésen,
  •  páraáteresztő fólián,
  •  hőszigetelésen,
  •  párazáró rétegen,
  •  gipszkarton borításon.


Mire ezeken mind átjut, sokszor évek telnek el és ez az éveken át tartó beázás eredménye:

beazas.jpg

A képen egy ~10éve ázó hajlatgerenda és környezete található. Az alap probléma javításán túl (ami már 10 éve is esedékes lett volna), a mostani körre a tető 70%-a szőröstül-bőrőstül bontásra kellett kerüljön. Ennek tetemes anyagi vonzata mellett (közel egy új tető ára), a család lakhatása is veszélybe került. 

Összegezve, miként lehet a fenti esetet elkerülni?
Évente 1x tetőátvizsgálás (!) és ha egyszer elkezd egy szerkezet beázni, ne a vödröt tologassuk a becsurgó víz alá, hanem haladéktalanul vegyük fel a kapcsolatot tetőfedő szakemberrel!

A bejegyzés trackback címe:

https://tetobazis.blog.hu/api/trackback/id/tr8318344799

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása